‘युनिभर्सल डेन्टल सगरमाथा म्यूजिक अवार्ड २०७५’को उत्कृष्ट ५ सार्वजनिक

काठमाडौं, असोज १९ । ‘नेपाली कला र श्रष्टाको सम्मान, नेपाली संस्कृति संरक्षण र प्रवद्र्धन हाम्रो अभियान’ भन्ने मुल नाराको साथ हुन लागेको युनिर्भसल डेन्टल सगरमाथा म्युजिक अवार्ड २०७५ को उत्कृष्ट ५ सार्वजनिक भएको छ ।

४४ विद्यामा २२० जना कलाकर्मी अवार्डमा प्रतिस्पर्धा गर्ने भएका छन् ।

जुरी र आयोजक समितिको निर्णयको आधारमा उत्कृष्ट ५ छनोट गरेको अवार्ड आयोजक समितिका अध्यक्ष मनोज थापाद्वारा जारी विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

रेस्पोन्सिभ मिडिया प्रालिको आयोजनामा हुन लागेको यस अवार्डमा राष्ट्रिय चलचित्र, आधुनिक पप र विधामा देशभरका कलाकर्मीहरुले सहभागी जनाएका छन् । अवार्डको फाइनल मंसिर ३ गते राष्ट्रिय नाचघर जमलमा हुने छ । उत्कृष्ट ५ सहित भोटिङ कोड पनि खुल्ला गरिएको कार्यक्रम निर्देशक रामकृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् ।

उनका अनुसार अवार्डमा ७० प्रतिशत भोट र बाँकी जुरी समितिको मतलाई आधार मानेर विजेताको घोषणा गरिने छ ।

उत्कृष्ट ५ मा परेका कलाकर्मीहरुलाई यही असोज २४ गते कार्यक्रमका बीच प्रमाणपत्र र मेडल प्रदान गर्ने कार्यक्रम संयोजक राज लुईटेल जानकारी दिए । सगरमाथा म्युजिक अवार्डमा नेपाली गीत संगीतको क्षेत्रमा योगदान पुर्याएका एकजना विशिष्ट व्यक्तिलाई लाईफ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिने छ भने नेपाल कला क्षेत्रमा कलम चलाउने पत्रकारलाई सम्मान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

राष्ट्रिय भावतर्फ

सर्वोत्कृष्ट गायक

१.शिव परियार–पश्चिम रुन्छ-1A

२. मनोजराज शिवाकोटी–सुन हे सुन-1B

३. सपन श्रेष्ठ– मेचीकाली- 1C

४. कृष्णभक्त राई– विश्वको अग्लो- 1D

५. भविन ढुंगाना– टेक्ने जमिन- 1E

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१. सुधा रत्न– विज्ञ बोलाउ– 2A

२. अन्जु पन्त– हातको ठेला- 2B

३. रिता केसी– पहराको साइनो- 2C

४. पारु रञ्जित– हिउँ जस्तै- 2D

सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१. शान्तिप्रिय– मलाई मेरै- 3A

२. सोम राई– एउटै मुल नेपाली- 3B

३. सुदन डोटेल– म भन्दामाथि- 3C

४. सुन्दर पन्त– मेरो देशको माटो 3D

५, शान्ता अधिकारी– भगवान खोज्दैछु- 3E

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१. सरोज प्याकुरेल– म भन्दामाथि–  4A

२. विपीन आचार्य– मेरो देशको माटो– 4B

३. सिजम सिन्जाली– उठ नेपाली–  4C

४. रमेश खड्का– भगवान खोज्दैछु– 4D

५. सन्तोष श्रेष्ठ– पश्चिम रुन्छ– 4E

चलचित्रतर्फ-सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायन पुरुष

१. कृष्ण काफ्ले– पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम)– 5A

२. डेविड शंकर– घिन घिन मादल (पञ्चेवाजा)– 5B

३. सुगम पोखरेल– तिमी रोएको पल (ऐश्वर्य)– 5C

४. राज सागर– ढल्यो ढल्यो ( माइलव)– 5D

५. पुरुषोत्तम सुवेदी– यो मुटुमा अब तिम्रो (मेला)– 5E

सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायन महिला

१. विन्दु परियार –पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम)– 6A

२. मिनानिरौला– रुपै मोहनी (शत्रुगते)– 6B

३. सावित्री जोशी– सुपारी काँचो (नेप्टे)– 6C

४. सारिका घिमिरे– हाँस्दाहाँस्दै (चिमु सी चि)– 6D

५. स्वेच्छा ठकुरी– यो मुटुमा अबतिम्रो (मेला) – 6E

सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१. लोकराज अधिकारी– रुपै मोहनी (शत्रुगते)– 7A

२. सुष्मा देवकोटा– ढल्यो ढल्यो ( माइलव)– 7B

३. रेगन क्षेत्री– हास्दाहास्दै (चिमु सी चि) – 7C

४. रोशन फ्युवा– जान्छु काठमाडौं (हिमालकी रानी)– 7D

५, राजेन्द्र भट्ट – यतियतिपानी (कृ) – 7E

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१. ओम सुनुवार– सुपारी काँचो (नेप्टे)– 8A

२. दीपकशर्मा– पर्ख पर्ख मायालु (मंगलम)– 8B

३. कल्याण सिंह– मेरी मामु (मेरी मामु)– 8C

४. विकास चौधरी– घिन घिन मादल (पञ्चेबाजा)– 8D

५. अर्जुन पोखरेल– तिमी रोएको पल (ऐश्वर्य)– 8E

लोकदोहोरी तर्फ-सर्वोत्कृष्ट गायक

१. खुमन अधिकारी– तल परिन्न – 9A

२. मौसम गुरुङ– अन्धोपन – 9B

३. रविन लामिछाने– न आउ मेरो भाई – 9C

४. धर्मराजपोखरेल– दुई दिने – 9D

५. नेत्र भण्डारी– नियती – 9E

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१. पूर्ण कलाविसी– रुदै रुदै तिम्रो शहर – 10A

२. श्रीदेवी देवकोटा – बरको छायाँले – 10B

३. रमिला न्यौपाने– तल परिन्न – 10C

४. पुष्पा बोहरा– कपाल काट्ने कैची – 10D

५. जमुना रानामगर– माकुरी – 10E

सर्वोत्कृष्ट शब्द

१. शिखरजंग श्रेष्ठ– बार लगाउ– 11A

२. रामचन्द्र ढकाल– चरिले विउखायो– 11B

३. शान्त शिशिर– हाम्रो माया– 11C

४. सन्ध्या केसी– स्वर्ण पदक – 11D

५. डम्बर चन्द बगर– नियती – 11E

सर्वोत्कृष्ट लय

१, भागिरथ चलाउने– मेरो जीवन– 12A

२. ऋषि खड्का– गोरेटो – 12B

३. ओम छिनेल– अन्धोपन– 12C

४. सुदीप अधिकारी– आँखा बन्द गरिदेउ– 12D

५. रामु खड्का– नियती– 12E

सर्वोत्कृष्ट नवगायिका

१. पार्वती रावल– औठी तोलाको– 13A

२. प्रतिभा सापकोटा– घाम भनेनी भन– 13B

३. जानुका तामाङ– तामे करुवा– 13C

४. झरना पुनमगर– चिनो रुमाल छ– 13D

५. डोल्मा लामिछाने मगर– मालिगाईलाई– 13E

सर्वोत्कृष्ट नवगायक

१. रामगोपाली– स्वर्ण पदक– 14A

२. खेम सेञ्चुरी– तामे करुवा – 14B

३. तिलक परियार– जे गर्नु यहाँधनले गर्दो रहेछ– 14C

४. चेतन गोतामे– चिनो रुमाल छ– 14D

५. राम शिशिर– हाम्रो मायाले– 14E

सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष

१. बिमल अधिकारी– गोरेटो – 15A

२. महेन्द्र गौतम– न आउँ मेरो भाई – 15B

३. दुर्गेश थापा– अन्धोपन – 15C

४. बुद्धविर थापा– विरह – 15D

५. दिनेश थापा– घरत ठिमी – 15E

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला (अभिनय)

१. अनु पराजुली– मेरो जीवन– 16A

२. मञ्जिता केसी– गोरेटो- 16B

३. दीपासा बिसी– चर्चित– 16C

४. नन्दा बस्याल– तिम्रै माया जिवनभर– 16D

५. सारिका केसी– घाम भनेनी भन– 16E

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला (नृत्य)

१. रितु तामाङ– मन भयो चञ्चल– 17A

२. करिष्मा ढकाल– गुन्द्रुक मिठो सागको – 17B

३. अस्मिता राना– औँठी पत्थर– 17C

४. रुविना अधिकारी– इन्ट्री मार्यो मायाले– 17D

५. मालती घले–लैझा रुमाल बैना– 17E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायाँकार

१, राजेश घिमिरे– तल परिन्न -18A

२, शम्भु चालिसे–कालै आएन -18B

३, दुर्गापौडेल– मेरो जीवन -18C

४, सागर गौतम – मायालाएरै हो -18D

५. सुरेश श्रेष्ठ– स्वर्ण पदक -18E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो सम्पादन

१,नबिन घर्तिमगर – गाउँमा हल्ला चल्यो -19A

२, अमर शाक्य– गोरेटो -19B

३, रोशनधिताल– मन भयो चञ्चल -19C

४, प्रविन भट्ट – औठीतोलाको -19D

५, दीपक विष्ट –विरह -19E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशक

१,बबिता श्रेष्ठ–नलगाई झुटो पिरती -20A

२, कपिललामा– गोरेटो – 20B

३, काजिस श्रेष्ठ– मायालाएरै हो – 20C

४, मौसमहिमाली – गुन्द्रुक मिठो सागको – 20D

५, रञ्जितकुमार क्षेत्री – आँखाबन्दगरिदेउ – 20E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो

१, म दुःखीकोआंशु -21A

२, तल परिन्न -21B

३, गोरेटो -21C

४, मेरो जीवन -21D

५,अन्धोपन -21E

सुगम संगीततर्फ

सर्वोत्कृष्ट गायक

१, रामभक्त जोजिजु – बदनामी -22A

२, दिलीपमाली– एक पेटखान -22B

३, युवराज चौलागाई– तिम्रो माया -22C

४, अर्जुन सुनाम – तिम्रो मेरो -22D

५, प्रमोद खरेल– दिलभित्र -22E

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१, टिका प्रसाई –परदेशमा -23A

२, जुनु गौतम – ठुली -23B

३, स्मृतिशाही – मेरो मुटु कलेजीमा -23C

४,मिलनअमात्य – लुकीलुकी -23D

५, मल्लिकाकार्की– म तिम्रो मायामा -23E

सर्वोत्कृष्ट गीतकार महिला

१,अम्बिका गुरुङ –जुन जस्तो शितल -24A

२, रमिश्रेष्ठ – किन हुन्छ -24B

३, कल्पनाअधिकारी– एक पेटखान -24C

४, अस्मिता सुमार्गी – सर्मपण -24D

५, सावित्री गौतम – प्यारो बर्दिया -24E

सर्वोत्कृष्ट गीतकार पुरुष

१,एचके धिताल– स्वीकृति- 25A

२, माधवनिर्दोष – मुटु विना- 25B

३, कस्तुपपन्त– फुल सम्झेर- 25C

४, पदम रोकाय– तिमीदेखी टाढा-25D

५, निरप्रसाद गुरुङ– यो जुनीमा -25E

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१, रेखा पौडेल– परदेशमा -26A

२, राजकुमार बगर– तिम्रो माया -26B

३, सुरेन्द्र श्रेष्ठ– तिम्रो हाँसोमा -26C

४, ताराविर पाण्डे– यस्तो माया -26D

५, रिमेशकुमार– दुई दिनलाई मुटु -26E

सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष

१,पुष्प खड्का– दिलमा सजाउला -27A

२, श्रीदेव भट्टराई – बैगुनी रहिछौं मायालु -27B

३, सनम कठायत– यो जुनीमा -27C

४, दृष्य सुबेदी – मेरो प्राण तिमीलाई -27D

५, शिवदास गुरुङ – आँखामा तिम्रो -27E

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला

१,जान्वी बोहरा– आज फेरी -28A

२, वर्षा सिवाकोटी – दिलभित्र -28B

३, उषा सुवेदी–विना तिम्रो साथमा -28C

४, नानी थापा– सर्मपण -28D

५, शिल्पा पोखरेल – तिमी देखी टाढा -28E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो सम्पादन

१, रविन विक – मेरो मुटु -29A

२, माधव बेलवासे – सावन -29B

३, सुप्रिम पराजुली–मखमली चोली -29C

४,निशान घिमिरे – दिलभित्र -29D

५, टेकन्द्र शाह –पागल मन -29E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायांकार

१,अजय रेग्मी – तिमीदेखी टाढा -30A

२, मुकेश हुमागाई – फुल सम्झेर -30B

३, उत्सव दाहाल– विहानीको -30C

४, रेशम दलार्मी – तिमीलाई नसम्झेर -30D

५, रामकुमार केसी – यो जुनीमा -30E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशक

१, सोनामपाख्रिन – हावाघर -31A

२, राधाकृष्ण आचार्य – तिमीलाई सम्झीने -31B

३, सुव्रतराजआचार्य– पृथ्वी -31C

४, प्रकाशधिताल – यो जुनीमा -31D

५, माधव खरेल – विझाउँदो रहेछ -31E

पपतर्फ-सर्वोत्कृष्ट गायक

१,कन्हैया सिंह – वा रे वा -32A

२, रञ्जित लामा –आउन माया आउ -32B

३, रमेश पाठक – कानैमा झुम्का -32C

४, नितिन थापा – छाडी जाने -32D

५, चिरञ्जीवी भण्डारी – मलाई छोडेर -32E

सर्वोत्कृष्ट गायिका

१, रमिता भण्डारी– सानी नानी -33A

२, पुजा सुनुवार – काठमाडौं शहर -33B

३, एन्जिला रेग्मी – दिलको भित्तैमा -33C

४, दीपालामा – मञ्जा बैग्लै छ -33D

५, दुर्गा खरेल – भेटेरै सुन्नुछ -33E

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

१,करणराजकार्की – स्वार्थ तिम्रो -34A

२, आर.वि. लामा – मञ्जा बैग्लै छ -34B

३, प्रकाश लेप्चा – थाहा त थियो -34C

४, पुस्कर सुनुवार– कस्तो तिम्रो माया -34D

५, टेकेन्द्र नेपाली – आफ्नै आंगन -34E

सर्वोत्कृष्ट गितकार

१, डि. आर. – वा रेवा -35A

२, अजयअधिकारी ‘ सुशिल’– भनौ नभनौ -35B

३, चन्द्र पन्थि – आँखामा -35C

४, विशालगौतम – गुडिजाने रेल -35D

५, नगेन्द्र श्रेष्ठ – तिमी विना -35E

सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष

१,निराजनप्रधान – आँखामा -36A

२, विकास लामिछाने – तिमी थियौ -36B

३, धनजितलामा– आउन माया आउ -36C

४, जिवन भट्टराई – गुडिजाने रेल -36D

५,पवन शर्मा – भेटेरै सुन्नुछ -36E

सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला

१, प्रिया लिम्बु – मज्जा बेग्लै छ -37A

२, सृष्टि खड्का – दिन रात नै -37B

३, अनु शाह– स्वार्थ तिम्रो -37C

४, सम्पदा बानियाँ–गुडीजाने रेल -37D

५,एलिसा राई – भुन्टि -37E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो सम्पादन

१,प्रविनश्रेष्ठ – छाडि जाने -38A

२, मोहन सुनुवार – कस्तो कस्तो माया -38B

३, सुशिलन्यौपाने – आँखामा -38C

४,युवराजखत्री – जादु छ कि -38D

५, विकास घले गुरुङ – वा रे वा -38E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो छायांकार

१,मिलनथापा – मरिजाउ –२ -39A

२,अमृत सुनुवार – भेट सुनौलो -39B

३, सुशनप्रजापति – कान्छिको -39C

४, मिलनशंकर –तिमी थियौ -39D

५,अर्जुन तिवारी – स्वार्थ तिम्रो -39E

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो निर्देशन

१, रमेश नगरी – पर्खि बस -40A

२, मोहनराज अधिकारी– भेट सुनौलो -40B

३, रायन कार्की– दिन रात नै -40C

४, आदित्य बुढाथोकी – कान्छिको -40D

५, केशव विश्वकर्मा– कस्तो कस्तो तिम्रो माया -40E

सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिकनवगायिका

१,इन्दिरा सजक – विझाउँदो रहेछ -41A

२, शान्ताकार्की – नाचौन सगैं -41B

, सरिताशाही – मलाई फुल -41C

४, सोनी राजभण्डारी– तिमीनाम दिन्छौं भने -41D

५. ईन्दिरा भट्राई – मायाको घर जलाएर -41E

सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिक नवगायक

१,आर्यन ठकुरी – मन यो पागल -42A

२, आर.के.गोम्बा – मायाको भिटामीन -42B

३, उद्धिपध्वज थापा – एक पल्ट झरेको -42C

४, विष्णु खड्का – रक्सिमानशा छ -42D

५, प्रज्वल भित्रकोटी – मुटु भित्र -42E

सर्वोत्कृष्ट पप/आधुनिक युगलगायन

१, सुमन केसी/मेलिना राई – मखमलीचोली -43A

२, धुर्वविस्को/सरु गौतम – कागदाजै -43B

३, रविन बराल/ सञ्जनाश्रेष्ठ – हर मौसम -43C

४, सञ्जिव पौडेल / रजिना रिमाल – यो मन छलेर -43D

सर्वोत्कृष्ट पप/ आधुनिकम्युजिक भिडियो

१, स्वार्थ तिम्रो -44A

२,चोखो माया -44B

३,माया उकाली -44C

४, गुडिजाने रेल -44D

५, सन्चै छु भन्थ्यौ -44E

भोट गर्ने तरिका

Type SMA <space> nominee code and send it to 33001.

कमेन्ट गर्नुहोस्